Hingav konstruktsioon

Mida hingava konstruktsiooni all mõistetakse?

Hingava konstruktsiooni all mõistetakse konstruktsiooni, millesse võib kanduda difusiooni kaudu veeauru, mis omakorda seotakse hügroskoopses materjalis ning mis liigub pärast tagasi oma algsesse keskkonda. Lisaks veeaurule saab konstruktsiooni ja sellest läbi liikuda ka süsinikdioksiid. Hügroskoopsetel puidukiust isolatsioonimaterjalidel on suur niiskusmaht, mida saab kasutada ka siseõhu niiskuse juhtimisel.

Kõigile tuttav hingava ehituskonstruktsiooni näide on sauna puitsein, mis kogub endasse suure koguse õhus olevat veeauru ja väljutab selle pärast ilma jälgi jätmata. Hingav puit ühtlustab sauna niiskusolusid ja muudab seal viibimise meeldivaks. Ja kuigi puidu sees on vahel üsna suures koguses niiskust, ei paista see märg ja puit ei kaota oma omadusi. Samal moel toimivad kõik orgaanilised materjalid, ka puidukiust soojustus.

  • Siseõhus olev veeaur seotakse isolatsioonimaterjali orgaaniliste kiududega ja see vabaneb sealt jälle, kui õhu veeaurusisaldus keskkonnas väheneb.
  • Konstruktsioonidesse pääsenud veeaur seotakse orgaaniliste kiududega ja see ei kondenseeru materjalide pinnale ega põhjusta niiskuskahjustusi.
  • Kiudude veeaurusisaldusele vaatamata toimib isolatsioonimaterjal normaalselt.
  • Piisava aurutiheduse aitab saavutada õhutõkkepaber Ekovilla X5.

Mugavam elamine:

Hingav konstruktsioon ei asenda ventilatsiooni, aga leevendab oluliselt selle puudustest tulenevat kahju. Hingavad konstruktsioonid mõjutavad tõendatult siseõhu niiskust ja süsinikdioksiidi sisaldust elamise mugavust tõstval moel. Siseõhu suhteline niiskus püsib ühtlasem läbi kogu aasta. Suvel võib siseõhu niiskus tunduda ebameeldiv. Hingav materjal suudab koguda siseõhust endasse üleliigset niiskust ja parandada selle kaudu elamise hubasust. Uuringute põhjal hoiab optimaalne õhuniiskus kontrolli alla erinevate bakterite, viiruste, seente ja tolmulestade kasvu ning vähendab hingamisteede infektsioone ja allergianähte.

Ekovilla omab rohkem kui 30 aasta pikkusi häid kogemusi niiskust siduvate ja eraldavate hingavate konstruktsioonide alal. Klientide rahulolu puidupõhiste soojustusmaterjalide toimivuse ja vastupidavusega on muutnud Ekovilla üheks populaarsemaks isolatsioonimaterjaliks. Läbi viidud kliendiuuringute põhjal on isolatsioonimaterjali hingavus üks olulisemaid materjali valimise kriteeriume.

Ekovillaga soojustatud maja loob hingava konstruktsiooni, mis laseb lisaks veeaurule läbi ka gaase, näiteks süsinikdioksiidi. Siseõhu gaasiline saaste saab lisaks ventilatsioonile väljuda ka läbi niiskust ühtlustavate konstruktsioonide. Puitkiust isolatsioonimaterjalide suurt niiskusmahutavust saab kasutada ka siseõhu niiskuse juhtimisel. See võimaldab nautida head sisekliimat ja hubast hingavat kodust atmosfääri.