Ekovilla soojustus

Ekovilla soojustusmaterjal

Meist lähemalt
Oleme Soomes toodetavaid Ekovilla soojustusmaterjale Eestisse tarninud ja paigaldanud alates 2005. aastast. Ekovilla brändi kasuks aitas otsustada lihtne tõsiasi – tegu on keskkonnasõbraliku lahendusega, mis täidab siiski kõiki tänapäeva ehituse kõrgeid standardeid ja vajadusi.
Ekovillaga soojustatud maja 2
Kuidas Ekovilla töötab?
Ekovilla arendajad on märganud, et kõige tõhusamaid soojusisolatsioonilahendusi kohtab looduses. Näiteks kuidas kohanevad külmas keskkonnas elavad loomad väga hästi ekstreemsete temperatuuridega. Nende pealiskarvad on õõnsad ja ja peidavad endas rohkelt isoleerivat õhku, samal ajal lokkis aluskarv takistab õhu liikumist karvkatte sees. Seesuguseid looduslike nippe kasutab ka Ekovilla oma toodetes.
Ekovilla peamine isolatsioonimaterjal sisaldab looduslikke puidukiude, mille sisemuses on õhku sisaldavad õõnsused, mis püsivad paigal ja moodustavad tõhusa soojusisolaatori. Tootmise ajal on puidukiude ainulaadsel viisil hõõrutud, mille tulemusel tekivad lühikesed, kohevad ja üksteisega põimuvad kiud, mis moodustavad mahulise ja õhku hästi sees hoidva soojusisolatsiooni.
Tekkinud õhutaskud on väga väikesed ning seal ei saa toimuda ebavajalikku õhu liikumist. Erinevate külgede vaheline temperatuuride erinevus põhjustab soojustusmaterjali sees õhuvoolu, kus sisekülje soe õhk proovib liikuda üles ja väliskülje jahe õhk pigem alla. Mida tihedam on soojustusmaterjal, seda vähem seal sees õhk liikuda saab.